ANIMONDA Integra Protect Intestinal

blog_2

Należy obiektywnie wskazać, że ,,ANIMONDA Integra Protect Intestinal” jest to bez wątpienia mokra karma przeznaczona dla wszystkich psów, a jednocześnie wspierająca leczenie poszczególnych chorób owego układu pokarmowego. Skutkuje to tym, że aspekt biegunki i wymiotów to bez wątpienia najczęstsze objawy licznych chorób przewodu pokarmowego. Co za tym idzie należą w szczególności do głównych powodów wizyty u określonego specjalisty weterynarii i występują praktycznie u każdego naszego w trakcie jego krótkiego bądź długiego życia.

Poza tym liczne biegunki charakteryzują się również zwiększoną zawartością wody w kale bądź wzmożoną częstotliwością jej wydalania. Wskazuje się zatem, że owe występowanie spowodowane jest również zróżnicowanymi rodzajami infekcji, a co za tym idzie również obecnością pasożytów czy zaburzeniami metabolicznymi związanymi z ową nietolerancją pokarmową. W wielu przypadkach przyczyny jej pojawienia nie są jednak dobrze znane, ale w owej walce ogromne znaczenie odgrywa jednak prawidłowa dieta.

Skutkuje to faktem, że przejście na zupełnie nową karmę powinno również odbywać się powoli oraz stopniowo, aby jednocześnie przyzwyczaić organizm naszego pupila do stałego żywienia. W związku z czym posiłki powinny również początkowo składać się z niemałych porcji rozłożonych w dość regularnych odstępach przez dzień. Ukazuje się jednak, że długie okresy niejedzenia mogą źle wpływać na aspekt flory jelit i integralność błony śluzowej. Wskazuje się zatem, że karma z omawianej serii ,,Integra Protect Intestinal” doskonale nadaje się do owego zwalczania objawów oraz chorób układu pokarmowego.

Zawiera również wysokostrawne białko pochodzenia zwierzęcego, jak i również dobrze tolerowane źródła węglowodanów. Odpowiedni poziom tłuszczu pozwala na prawidłowy proces trawienia. W związku z czym zawartość wysokiej klasy błonnika zapewnia przede wszystkim lepszą wchłanialność poszczególnych substancji odżywczych, a co za tym idzie powiększona wartość elektrolitów. Wskazuje się zwłaszcza sód oraz potas, który bez wątpienia wyrównuje straty poniesione przez biegunkę oraz wymioty.