TROVET Anti Struvite Diet

blog_2

   TROVET Anti Struvite Diet (ASD) występuje w postaci suchej karmy. Ukazuje się, że jest to bez wątpienia dieta przeznaczona przede wszystkim dla dorosłych psów z licznymi kamieniami moczowymi, a więc struwitami fosforowo amonowo magnezowymi. Ukazuje się również, że jest to karma dietetyczna powodująca zmniejszenie owego poziomu wchłaniania licznych minerałów, które jednocześnie przyczyniają się do tworzenia tak zwanych struwitów. Skutkuje to tym, że dzięki niskiej zawartości owego potasu dieta wspiera jednocześnie utrzymywanie dość niskiego poziomu swoistego pH w moczu. Skutkuje to tym, że długotrwałe stosowanie owej diety nie wiąże się jednak z ryzykiem swoistego wystąpienia ,,hipomagnezemii”, a co za tym idzie magnez jest na bardzo niskim poziomie. Do najważniejszych wskazań zalicza się kolejno:

•     Kamica moczanowa, która jest wywoływana przez owe kamienie fosforowo amonowo magnezowe, czyli wspomniane już struwity;

•     Występuje również zapobieganie tworzeniu kamieni moczowych, czyli struwitów.

Eksperci ukazują, iż nie powinna być ona podawana szczeniętom, jak i również sukom ciężarnym oraz karmiącym. Następnie ukazuje się, że nie powinny jej również otrzymywać:

•     Psy otrzymujące poszczególne substancje skutkujące zakwaszeniem moczu,

•     Psy borykające się z licznymi kamieniami (specjaliści jednak wskazują, że są to inne niż tak zwane struwitowe).

   Stosowanie owego leczenia tak zwaną ,,dietą TROVET ASD” przez okres od sześciu do ośmiu tygodni zapobiega licznym nawrotom problemów, które są w szczególności wywołane poprzez kamienie moczowe oraz infekcje poszczególnych dolnych dróg moczowych. TROVET ASD polecana jest również poza czasem leczenia pod względem pełnowartościowej karmy dietetycznej. Ukazuje się również, że jest ona dostępna w trzech różnych paczkach. Najtańsza jest dostępna za niespełna sześćdziesiąt cztery złotych, a najdroższa trzysta siedemdziesiąt osiem złotych. Podsumowując jest to karma dietetyczna powodująca zmniejszenie owego poziomu wchłaniania licznych minerałów, które jednocześnie przyczyniają się do tworzenia tak zwanych struwitów. Warto więc podawać opisaną karmę naszym pupilom.