PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS EN Gastroenteric

blog_2

Należy zadać istotne pytanie, a więc jakie są objawy tak zwanego rozstroju żołądkowo-jelitowego? Ukazuje się, że pewnymi oznakami występującego rozstroju żołądkowo-jelitowego są przede wszystkim biegunki, jak i również utrata apetytu, czy wymioty oraz spadek masy ciała. Poza tym nieprawidłowo trawiony owy pokarm może również przyczynić się do swoistej nadwrażliwości pokarmowej. Skutkuje to tym, że tak ważna jest idealna dieta dla naszego psa, która jednocześnie będzie dość łatwo przyswajalna, a co za tym idzie również dostarczająca wszelkich  składników niezbędnych do swoistej odbudowy występującego systemu odpornościowego.

Przedstawiając ,,PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS EN Gastroenteric” można ukazać, że jest to smaczna, a zarazem weterynaryjna formuła regenerująca jednocześnie przewód pokarmowy, a co za tym idzie jest przeznaczona dla psów w zróżnicowanym wieku – nawet szczeniąt. Poza tym dość starannie wyselekcjonowane poszczególne składniki są skomponowane w taki sposób, aby jednocześnie zminimalizować obciążenie jelit oraz zwiększyć chłonność licznych substancji odżywczych. Producenci ukazują, że jej skład jest następujący: ,,ryż, glutenowa mączka kukurydziana, kukurydza, odwodnione białko drobiowe, olej kokosowy, digest z wątroby, tłuszcz zwierzęcy (konserwowany mieszaniną tokoferoli), fosforan monowapniowy, węglan wapnia, monostearynian glicerolu, chlorek potasu, chlorowodorek L-lizyny, dwuwęglan sodu, olej rybi, olej sojowy, chlorek sodu, chlorek choliny, składniki mineralne oraz DL-metionina”.

Wskazuje się również, że zbilansowany poziom białka, który zawarty jest w formule pomaga jednocześnie zniwelować wszelkie dość niepożądane reakcje żywieniowe. Ukazuje się również, że owa karma zawiera prebiotyki oraz kwasy tłuszczowe omega-3 dla zachowania zdrowego tak zwanego środowiska jelit. Do szczególnych zalet zalicza się kolejno: łatwostrawne składniki w celu zredukowania swoistego obciążenia jelit. Poza tym należy również wskazać dość niską zawartość tłuszczy dla zdecydowanie  lepszej chłonności poszczególnych substancji odżywczych, które jednocześnie zalegają w jelitach.