Urinary Canine

blog_2

Wskazuje się, że karma ,,Urinary Canine” skutecznie rozpuszcza poszczególne kamienie struwitowe. Producenci informują, że ich skład jest następujący: ,, ryż, mączka kukurydziana, suszone mięso drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, gluten kukurydziany, wątróbka drobiowa, pulpa buraczana, sole mineralne, proszek jajeczny, drożdże browarniane, olej roślinny, tran, fruktooligosacharydy (FOS), DL-metionina, pierwiastki śladowe (w tym chelatowane pierwiastki śladowe), L-lizyna, tauryna, L-tryptofan, wyciąg z aksamitki (bogaty w luteinę), witaminy”.

Przedstawia się również, że w przypadku owych infekcji dróg moczowych bądź w celu rozpuszczenia poszczególnych kamieni struwitowych karmę Urinary Canine należy przede wszystkim stosować przez okres od pięciu do dwunastu tygodni. W związku z czym w przypadku poszczególnych infekcji dróg moczowych opisywana dieta ,,Urinary Canine” powinna być przede wszystkim stosowana przez okres przynajmniej jednego miesiąca po uzyskaniu dość ujemnego wyniku owego badania bakteriologicznego występującego moczu.

    Musimy być jednak świadomi, iż u starszych psów przed procesem wprowadzenia diety ,,Urinary Canine” zaleca się w szczególności dokładne przebadanie poszczególnej funkcji nerek. Do owych zalicza się przede wszystkim zwiększenie ilości wydalanego moczu poprzez zmniejszenie koncentracji owych minerałów w moczu, a co za tym idzie jednocześnie ograniczając w przedstawiony sposób ryzyko tworzenia licznych kamieni tak zwanych szczawianowo-wapniowych jak i również struwitowych. Ukazuje się zatem, iż dzięki temu karma ,,Urinary Canine” zapobiega powstawaniu przynajmniej dwóch bardzo często spotykanych rodzajów określonych kamieni moczowych.

W związku z czym owe zakwaszenie moczu hamuje w pewien sposób wytrącanie się licznych kryształów struwitowych przez zmniejszenie owej dostępności jonów fosforanowych i hamuje rozwój tychże bakterii. Ukazuje się również, że magnez staje się jednym z komponentów poszczególnych kamieni struwitowych, a więc kamienie fosforanowo amonowo magnezowe. Do głównych wskazań zależy wskazać: bakteryjne zapalenie ,,pęcherza moczowego” oraz rozpuszczanie kamieni struwitowych. Zalicza się do nich również owe zapobieganie powstawaniu licznych kamieni struwitowych, jak i również zapobieganie powstawaniu tak zwanych kamieni szczawianowo-wapniowych.